biuro@wakacjeok.pl  |   600 778 446 i 507 118 142  |   Skype: wakacjeok  |   GG: 13853788
Wakacje OK

Podróżuj bezpiecznie z Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym i WakacjeOK

Podróżuj bezpiecznie z Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym i WakacjeOK

Już niemal od roku możemy podróżować bezpiecznie po całym świecie. Wycieczki z biur podróży nie muszą być pełne niepewności. Z Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym podróżujesz bezpieczniej!

Planujesz urlop za granicą, ale boisz się, że opłacony wyjazd może się nie odbyć lub co gorsze, zostaniesz sam w obcym miejscu bez pomocy biura podróży i środków na powrót? Nasz mini-poradnik pomoże rozwiązać Twoje obawy.

Po fali odwołanych urlopów i telewizyjnych informacjach docierających z różnych stron świata rynek turystyczny wprowadził nowe zabezpieczenie regulowane rządową ustawą. Jest to Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).

Celem TFG są działania polegające na pokryciu kosztów powrotu do kraju oraz organizacji zwrotów wpła za niezrealizowane i przerwane wyjazdy turystyczne.

Jak to działa? Jeśli biuro podróży, z którego klienci wykupili imprezę turystyczną ogłosi niewypłacalność i problem z płynnością finansową, wówczas klienci otrzymają zwrot poniesionych kosztów.

Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny odprowadza każdy uczestnik wyjazdu, a pośrednikiem jest biuro podróży, które całą kwotę przekazuje na rzecz TFG zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki. Ministerstwo ustaliło takż opłaty, które w całej Polsce są niezmienne.

15 złotych zapłaci każdy uczestnik, który wylatuje samolotem czarterowym do państw europejskich lub pozaueropejskich, które nie posiadają granicy lądowej z Polską.

13 złotych zapłaci uczestnik, który wybiera się do państw pozaeuropejskich środkiem transportu innym niż samolot.

10 złotych zapłaci podróżny, który wybiera się do państw europejskich (nie graniczących z Polską) środkiem transportu innym niż samolot.

Wyjeżdżając na ferie zimowe, zielone szkoły i wycieczki szkolne z Biurem Podróży WakacjeOK nie obowiązują żadne składki, ponieważ na terenie Rzeczypospolitej lub w Czechach, które graniczą z Polską, koszt TFG wynosi 0 złotych. To kolejny powód, dla którego warto wybierać nasze propozycje turystyczne. Z WakacjamiOK zawsze bezpiecznie!

 

About the Author