biuro@wakacjeok.pl  |   600 778 446 i 507 118 142  |   Skype: wakacjeok  |   GG: 13853788
Wakacje OK

Pierwszy krok na stok!

Pierwszy krok na stok!

Zima na nartach z maluchem? Dlaczego nie! Jeśli wy, jako rodzice lubicie ten sport, zaszczepcie go także swojemu dziecku, to daje świetne perspektywy na wspólne spędzanie czasu, gdy maluch zmieni się w buntowniczego nastolatka. Jak rozpocząć wspólną narciarską przygodę? Podpowiadamy kilka niezawodnych trików.

Przede wszystkim nie należy przesadzać z wiekiem dziecka. Maluchy, które dopiero nauczyły się chodzić, będą miały duży problem z wypracowaniem odpowiedniej pozycji narciarskiej, a buty, chociaż dopasowane do rozmiaru stopy dziecka i tak będą dodatkowym obciążeniem. Jazda na nartach i sama nauka, może okazać się dobrą zabawą już dla czterolatka, choć to także zależy od jego indywidualnej budowy ciała, zainteresowania i chęci.

Zanim podejmiemy decyzję o zapisaniu dziecka na naukę jazdy na nartach, warto by na początku samo zobaczyło jakie to fajne. Można pokazać mu grupkę dzieci bawiącą się na nartach lub rodzica szalejącego na stoku. W taki sposób dziecko może zainteresować się tym sportem i samo zechcieć szusować.

Chociaż wielu z nas wydaje się, że umiemy jeździć na nartach i bardzo chcemy sami przekazać tę umiejętność naszym dzieciom, to jednak warto zrezygnować z tego pomysłu i znaleźć szkółkę narciarską.

Rodzinne ferie zimowe w Małym Cichym i Janskich Lazniach (Czechy), które oferuje Biuro Podróży WakacjeOK organizuje przedszkole narciarskie dla dzieci i młodzieży, w którym nauka odbywa się na trzech poziomach: początkujący (pierwszy raz na stoku), średniozaawansowany i zaawansowany. Nasi instruktorzy pracują z grupami nie większymi niż 10 osób, dopasowanymi także do wieku uczestników, a instruktorom w najmłodszych grupach pomaga animatorka, która zachęca i dopinguje dzieci, a także pociesza te, które zatęsknią za rodzicami.

Wyznajemy zasadę, że sport powinien być przede wszystkim zabawą i budowaniem więzi między dziećmi, dlatego oprócz zajęć praktycznych i teoretycznych, spędzamy czas na stoku wraz z animatorką, która przygotowuje śniegowe zabawy, a także wieczorne programy animacyjne dla uczestników naszych zimowych wyjazdów.

Więcej informacji o ofercie zimowej znajdziecie tutaj (ZIMOWISKA z WakacjeOK).

About the Author