biuro@wakacjeok.pl  |   600 778 446 i 507 118 142  |   Skype: wakacjeok  |   GG: 13853788
Wakacje OK

Komu i do czego potrzebne są kije?

Komu i do czego potrzebne są kije?

 Na temat kijów podczas jazdy na nartach krąży wiele mitów i przekonań. W gruncie rzeczy wiele zależy od naszych upodobań, a wśród narciarzy pojawiają się tacy, którzy nie wyobrażają sobie jazdy bez kijów, jak i ci, którzy uważają, że to zupełnie zbędny balast. Wyjaśniamy kiedy i w jakich sytuacjach warto wykorzystywać kije, a kiedy są mniej potrzebne.

 Kije dla dzieci

 Kije narciarskie mogą przydać się dzieciom, szczególnie tym młodszym, uczęszczającym do przedszkola narciarskiego. Kije pomogą przy utrzymaniu równowagi, ale także przydadzą się podczas różnych ćwiczeń związanych z prawidłową techniką jazdy. Na tym etapie dzieci są jeszcze niedoświadczone i powinny spróbować wszystkich możliwości, by w kolejnych sezonach zadecydować o tym, jaka technika będzie dla nich wygodna. Trzeba pamiętać o tym, że małe dzieci mogą zapominać o kijach i zostawić je w jakimś miejscu, dlatego warto ich pilnować, szczególnie wówczas, gdy są wypożyczone z wypożyczalni.

 Kije dla początkujących

 Początkujący narciarze w starszym wieku chętnie korzystają z dobrodziejstw narciarskich kijów. Uważają oni, że kije pomagają im się przemieszczać po stoku, a dzięki odpychaniu przyśpieszają tempo jazdy. Przy ich pomocy mogą także odpowiednio akcentować skręty, a także utrzymać odpowiednią postawę narciarską.

 Kije dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych

 Osoby, które są nieco bardziej doświadczone uważają, że kije to zbędny balast i wykorzystują je tylko do podpierania i odpychania się w momencie korzystania z wyciągu. Często narciarze wykorzystują je z przyzwyczajenia i czują, że to zapewnia im bezpieczeństwo. Kiedy mamy już doświadczenie w jeździe na nartach, warto spróbować także jazdy bez kijów, by sprawdzić jak działa u nas poczucie równowagi.

Podczas rodzinnych ferii zimowych z biurem podróży WakacjeOK, na uczestników czeka wykwalifikowana kadra instruktorów, która podpowie czy jesteśmy już na takim etapie, by spróbować jazdy bez kijów czy lepiej jeszcze asekurować się przy pomocy tego niewielkiego sprzętu narciarskiego. Duża ilość ćwiczeń i praktycznej jazdy na stoku sprawi, że z pewnością znajdzie się czas by spróbować obu metod i samodzielnie zdecydować, która technika daje nam większy komfort.

 

 

About the Author