biuro@wakacjeok.pl  |   600 778 446 i 507 118 142  |   Skype: wakacjeok  |   GG: 13853788
Wakacje OK

Dlaczego warto jeździć na nartach?

Dlaczego warto jeździć na nartach?

 Zimno, trudno i trzeba nosić ze sobą ciężki sprzęt nie dajcie się ponieść narzekaniu zasiedziałych w domu leniuchów i przeczytajcie sami, dlaczego warto spędzić zimowy czas aktywnie. Narty, snowboard, sanki i szaleństwa na śniegu. Im więcej bieli i mrozu tym lepiej!

 Zdrowa górska atmosfera

 Biały śnieg i zimowe górskie powietrze to najlepsze lekarstwo nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także doskonale wpływa na naszą psychikę. Redukuje stres, wspomaga wytwarzanie endorfin, nazywanych „hormonem szczęścia” i rewelacyjnie dotlenia umysł. A wysiłek fizyczny związany z szusowaniem po stokach doskonale przyśpiesza spalanie kalorii, zatem jest duża szansa, że rodzinne ferie zimowe w górach będą okazją do pozbycia się poświątecznych, grudniowych boczków. Lepiej być nie może, dzień na stoku zapewni nam pozytywny rozwój psychiczny i fizyczny!

 Figura jak z żurnala

 Nawet największe leniuszki odnajdą się w szaleństwach na stoku, bo to nie taki zwyczajny wysiłek fizyczny w klubie fitness czy sali gimnastycznej, ale dobra zabawa na świeżym powietrzu. Rodzinne ferie zimowe z pewnością pozwolą popracować nad sylwetką, ponieważ jazda na nartach aktywizuje większość ludzkich mięśni. Eksperci obliczają, że podczas godziny zjazdów na nartach można spalić około 500 kalorii (czyli 1 tabliczkę czekolady). Podobną ilość kalorii można spalić biegając w wolnym tempie przez 1,5 godziny lub pływając przez około godzinę. Warto wziąć pod uwagę, ze na narty zwykle poświęcamy cały dzień i wracamy ze stoku ze smutkiem w oczach, że nie możemy jeździć jeszcze dłużej…

Poznajmy się

 Narty to też świetna okazja, by zintegrować się z kolegami z pracy czy ze studiów. Warto wyruszyć też na nie ze swoimi znajomymi, których znamy już od dawna, ponieważ wspólny czas na stoku zawsze jest dobrym pomysłem na podbudowanie znajomości. A może uda nam się poznać kogoś nowego? Szkółki narciarskie, także te, oferowane w ramach ferii zimowych z WakacjeOK pozwolą z pewnością na nawiązanie nowych i niebanalnych kontaktów z innymi adeptami narciarstwa. Z pewnością nie zabraknie Wam tematów do rozmów: sytuacje na stoku, piękno polskich i czeskich tras zjazdowych, wasze narciarskie doświadczenia z poprzednich sezonów. Niewyczerpana kopalnia pomysłów dla pasjonatów tego pięknego sportu!

Szkoła wytrwałości

 Zaczęliście kiedyś swoją przygodę z narciarstwem, ale porzuciliście zimowe zabawy, ponieważ nie szło Wam zbyt dobrze? Ten sezon to idealny moment, by wyjechać na rodzinne ferie zimowe w Polsce lub Czechach wraz z WakacjeOK.  Tych, którzy nie mieli dotychczas kontaktu z nartami nauczymy jak czerpać najwięcej przyjemności z jazdy na nartach lub snowboardzie, a tym, którzy do nart się zniechęcili przypomnimy jak wiele potrafią i zachęcimy do cudownej zabawy!

 

 

About the Author