biuro@wakacjeok.pl  |   600 778 446 i 507 118 142  |   Skype: wakacjeok  |   GG: 13853788
Wakacje OK

na-co-zwrócic-uwage

OPŁACAJĄC DZIECKU WYJAZD PODEJMUJEMY WAŻNĄ DECYZJĘ. ORGANIZATOR MUSI ZAPEWNIĆ UCZESTNIKOM WARTOŚCIOWO SPĘDZONY CZAS, ZABAWĘ A PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO. DOWIEDZ SIĘ O CO PYTAĆ, PRZED OSTATECZNYM WYBOREM.

OBÓZ NARCIARSKI CZY PIŁKARSKI?
Bogata oferta dziecięcych i młodzieżowych obozów zwala z nóg. Organizatorzy prześcigają się w pomysłach umożliwiając maluchom wyjazdowo udoskonalić się prawie w każdym sporcie. Zanim jednak zdecydujemy się posłać dziecko na obóz narciarski, konny czy piłkarski zapoznajmy je uprzednio z daną dyscypliną i sprawdźmy, czy ona mu się w ogóle podoba. Ponadto bez doświadczenia i podstawowych umiejętności sportowych postawimy dziecko w trudnej sytuacji bycia tym, który nic nie umie. Koniecznie zweryfikujmy wtedy czy dana oferta posiada grupę dla początkujących. Wyjazd powinien być przede wszystkim być dobrą zabawą.

SPORT TO NIE WSZYSTKO
Obozy sportowe dla dzieci to nie tylko reżim treningowy. Ośrodek musi zapewnić uczestnikom takie warunki, aby czuły się tam dobrze i bezpiecznie. Na spotkaniu organizacyjnym zwykle przedstawia się kadrę  oraz szczegółowy program wyjazdu. Jeśli tego nie zrobiono, dopytaj jak szczegółowo ma wyglądać plan dnia.
Dowiedz się:
♦ czy planowane są jakieś wycieczki, dodatkowe atrakcje?
♦ jak wyglądają warunki lokalowe ośrodka?

OBOZOWA KADRA
Przez kilka lub kilkanaście dni wychowawcy zastąpią Twojemu dziecku opiekuna. Bardzo często są to ludzie młodzi, ale nie oznacza to, że nie potrafią być odpowiedzialni.
Zapytaj:
♦ czy członkowie kadry mają przynajmniej średnie wykształcenie?
♦ czy posiadają ukończony kurs opiekuna kolonijnego?
♦ czy wychowawcy posiadają wykształcenie związane z wychowaniem fizycznym? Nie jest to konieczne, ale dobrze jak opiekunowie posiadają stosowną wiedzę do prowadzenia zajęć sportowych.

CO NALEŻY WIEDZIEĆ PRZED OSTATECZNĄ DECYZJĄ?
Nie bój się dzwonić do organizatorów i placówek. Stawiaj konkretne pytania.
♦ czy wypoczynek dzieci zgłoszony jest do Kuratorium Oświaty
♦ czy Organizator posiada wykupioną licencję świadczącą o wpisie do rejestru organizatorów turystyki i pośredników tursytycznych
♦ czy posiada gwarancję ubezpieczeniową
♦ czy ośrodek posiada dogodną infrastrukturę lokalowo-sportową
♦ zapytaj ile dzieci będzie pod opieką jednego opiekuna